Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznej • Oferujemy Państwu nowoczesny system przekłuwania uszu zgodny z wymaganiami Unijnymi
 • Zabieg wykonujemy pistoletem Studex  75 i jednorazowymi kolczykami z certyfikatem sterylizacji.
 • Do wyboru jest kilkanaście wzorów kolczyków o różnych kształtach  w złotych bądź srebrnych oprawach.

PO ZABIEGU

Chociaż komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko,  statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute  powinni przestrzegać następujących zaleceń.

• Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
• Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając soli fizjologicznej a bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.

Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone  solą fizjologiczną/

Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

NIE WOLNO

 • Nie wyjmuj kolczyków.
 • Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.
 • Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje LUŹNY w czasie okresu gojenia. To jest sprawa ZASADNICZA, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

PŁATEK UCHA

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
 • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

CHRZĄSTKA UCHA

 • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
 • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
 • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin.

CENA Przekłucia uszu - 45zł/75zł
w zależności od rodzaju kolczyków
cena wyższa w przypadku użycia bezhukowego pistoletu

Piercing pępka oznacza, że przekłuwa się fragment skóry poniżej lub powyżej samego pępka. Bardzo rzadko stosuje się przekłuwanie samego pępka (kiedy jest wypukły, a nie wklęsły) lub przekłuwanie skóry po bokach pępka (dużo wolniej się goi i stanowi większe zagrożenie infekcją). Piercing pępka niezalecany dla osób cierpiących na choroby związane z krzepnięciem krwi. Jest to możliwe tylko po konsultacji z lekarzem. Piercing pępka nie jest także korzystny dla osób, których brzuch ma zbyt dużo tłuszczu. Pomijając efekt estetyczny, takie przekłucie pępka będzie się dużo dłużej goiło ze względu na częste pocieranie i dotykanie rany fałdkami skóry.

 

CENA Przekłucie pępka - 120 zł© Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce