Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznej 

Makijaż permanentny

  Makijaż permanentny narodził się w Chinach ponad 2000 lat temu. Skąpo owłosieni Chińczycy próbowali tuszować brak brwi, rzęs i brody rysując kreski na skórze i wprowadzając w nią roślinny barwnik za pomocą mikroskopijnej igiełki, oprawionej w bambusową pałeczkę. Dzisiaj makijaż permanentny jest już i w Polsce bardzo znaną usługą kosmetyczną. Za jego pomocą można poprawić kształt brwi, ust czy oczu. Profesjonalnie wykonany wygląda bardzo naturalnie, podkreśla jedynie naturalną piękność lub koryguje drobne wady urody i harmonizuje z naturalnym wizerunkiem.Dzięki tej metodzie pigmenty pochodzenia naturalnego, nie toksyczne i nie alergizujące zostają osadzone w naskórku i poprzez zmagazynowanie w przestrzeni międzykomórkowej utrzymują się tam w sposób widoczny do ok. 3-5 lat, ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno. Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu (kreski na dolnej i/lub górnej powiece).. Makijaż permanentny jest  dla osób, które rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście, wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo, noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu, starszych, mających problemy ze wzrokiem, są uczulone na kosmetyki kolorowe, mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta, które chciałyby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, pozbawionych brwi i rzęs np. po chemioterapii.

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują. Już następnego dnia rano możemy śmiało pokazać się w pracy. w dwa dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest ciągłe nawilżanie odpowiednimi preparatami .
W kilku  dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.
Przez 4 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami. Skórę należy myć wodą lub specjalnym mleczkiem i tonikiem. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca oraz przyjmowanie leków sterydowych. Aby uniknąć opryszczki należy 2-3 dni przed zabiegiem i po zabiegu (również w przypadku korekty) przyjmowaćpreparaty przeciw wirusowe polecone przez lekarza.

Cena:

Brwi Ombre Powder  Efect Soft  Shadow 800 zł
Microblading 700 zł
Permanentny makijaż brwi 900zł
Permanentny makijaż - kreski dolne 250-300zł
Permamentny makijaż - kreski górne 300-450zł
Permanentny makijaż ust z wypełnieniem 800-1000 zł
Permamentny makijaż ust - kontur 500-700 zł

 

                                                               * Korekta w ciągu miesiąca makijażu permanentnego w cenie 1

 
 
 
 
 
 

   

 © Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce