Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznejSkóra kobiety w ciąży jest grubsza i bardziej nawilżona, włosy są lśniące, skóra głowy dobrze ukrwiona.Specjalne zabiegi kosmetyczne dla przyszłych mam wykorzystują głównie połączenie olejków roślinnych, aromaterapii oraz masażu. W łagodny sposób poprawiają jędrność skóry, normalizują jej funkcje, oczyszczają i odświeżają. Działają na wiele zmysłów, szybko przynosząc wyjątkowe odprężenie.Dzięki regularnym zabiegom można skutecznie zredukować powstające rozstępy oraz poprawić ogólną kondycję skóry..

Dla  Pań, którym na skutek ciąży pogorszyła się kondycja cery, pojawiły się przebarwienia i krostki polecamy preparaty ziołowe, które delikatnie oczyszczają skórę, usuwając z niej zaskórniki i krostki. Efektem jest gładsza i promienista cera. Przy tej okazji stosowane są maseczki owocowe, bogate w witaminy i flawonoidy, które nie tylko korzystnie wpływają na skórę, ale również na cały organizm. Warto skorzystać również z zabiegów dotleniających i aromaterapii.Uzupełnieniem kuracji oczyszczającej może być masaż relaksujący twarzy, dekoltu i szyi, który uspokaja i odstresowuje, a także poprawia ukrwienie i nadaje ładny koloryt.


Istnieje szerokie spektrum zabiegów, z których mogą skorzystać Panie spodziewające się maleństwa. Szczególnie polecamy zabiegi oczyszczające i nawilżające na twarz oraz te o działaniu regenerującym i relaksujące na całe ciało.

-zabiegi pielęgnacyjne dla twarzy wykonywane indywidualnie dobranymi  preparatami

-masaż twarzy szyi i dekoltu

-pielęgnację dłoni i stóp - szczególnie odprężajacy pedicure

-zabiegi na ciało

-opalanie natryskowe

- masaże ciała

-relaksacyjny masaż stóp i podudzi

W okresie ciąży pod wpływem zmian hormonalnych często zdarza się, że wymagania i stan skóry ulegają zmianom, dlatego warto obserwować stan cery i dopasowywać rodzaj kosmetyków i pielęgnacji do aktualnych potrzeb skóry.

Składniki kosmetyków niewskazane w ciąży:

Witamina A: kwas retinowy i jego pochodne

Głównym związkiem, którego należy unikać podczas ciąży i karmienia, a także w okresie gdy staramy się zajść w ciążę, jest kwas retinowy (tretinoina) i jego pochodne. Jest to substancja, której właściwie nie można zaliczyć do składników kosmetycznych, a raczej do dermatologicznych. Kwas retinowy i jego pochodne to najsilniej działająca forma witaminy A: ze względu na możliwość podrażnień skóry kwas ten nie może być stosowany w powszechnie dostępnych preparatach kosmetycznych.

Retinol i retinal

Do grupy retinoidów zalicza się także retinol (forma alkoholowa witaminy A) oraz retinal (witamina A w postaci aldehydowej). Retinol i retinal nie działają tak silnie jak kwas retinowy, dlatego mogą być stosowane w kosmetykach, są to jednak najbardziej aktywne formy witaminy A dostępne w preparatach kosmetycznych. Co prawda prawdopodobieństwo wpływu tych substancji na płód jest bardzo małe, ale przecież dla dobra dziecka trzeba brać wszystko pod uwagę, dlatego na okres 9 miesięcy lepiej nie ryzykować i zrezygnować całkowicie ze stosowania kosmetyków z retinolem bądź retinalem.

Kwas azelinowy

 

Jest częstym składnikiem kremów i innych specyfików na trądzik oraz pomocny przy leczeniu schorzeń atopowych; badania dowodzą, że substancja przenika do krwiobiegu i może mieć negatywny wpływ na płód, dlatego w ciąży lepiej unikać preparatów z tym składnikiem. Warto skonsultować się z dermatologiem, aby zalecił zamiennik o podobnym działaniu, ale innym składzie.

Kwasy owocowe

Badania wskazują, że kosmetyki z kwasami owocowymi są bezpieczne dla mamy i dziecka, alemogą podrażniać wrażliwą skórę kobiet w ciąży, dlatego, chociaż nie ma zdecydowanych przeciwwskazań, należy ostrożnie stosować te preparaty.

Kofeina

Substancja ta, zawarta w kosmetykach, może w nieznacznym stopniu przenikać przez skórę, dlatego istnieje możliwość, że dotrze do organizmu dziecka. Kofeina w czystej postaci (np. z kawy, coli) jest niewskazana w ciąży, natomiast kosmetyki zawierające tę substancję nie są zabronione, jednak należy je stosować ostrożnie, z umiarem.

 

 

 © Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce