Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznejZABIEG OBKURCZAJĄCE NACZYNIA

Łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia, uspokaja miejsca swędzące. Ma działanie odczulające i wzmacniające naczynka krwionośne. Kuracja naczynkowa jako jeden z nielicznych zabiegów kosmetycznych polecana jest również u pacjentów z trądzikiem różowatym. Zabiegi wspomaga naturalne procesy ochronne skóry.

JONOFOREZA

Polega na wprowadzaniu przy pomocy prądu galwanicznego aktywnych substancji w postaci jonów w głąb skóry. Wnikają one na różną głębokość w zależności od ruchliwości jonów. Duże jony są mało ruchliwe i wnikają płytko (od 0,06 do 0,6 mm), małe są bardziej ruchliwe i wnikają głębiej (ok. 2,4-5,4 mm).

Zabieg jonoforezy trwa zwykle około 10 minut a jego efekt jest zależny od rodzaju użytych substancji, ich stężenia oraz przeznaczenia a także od ilości wykonanych zabiegów (zwykle konieczna jest seria ok. 10-15 zabiegów) Samo działanie prądu ma również znaczenie - przyczynia się ono do powstawania dużej ilości ciepła w tkankach, poprawy krążenia co ma odżywczy wpływ na tkanki oraz działa przeciwzapalnie i resorpcyjnie. W zależności od tego jaka elektroda jest elektrodą czynną w zabiegu możemy samym prądem działać na poprawę trofiki mięsni lub wpływać na stan skóry z rumieniem, odmrożeniami, suchą skórą, widocznymi porami.

W kosmetyce najczęściej stosuje się działanie jonoforezy w leczeniu różnych odmian trądziku, teleangiektazjach, przebarwieniach, podrażnieniach, bliznach. Najczęściej wykorzystuje się witaminę C, chlorek wapnia oraz wyciągi ziołowe (arnika, kasztanowiec, ruta, miłorząb japoński). Seria takich zabiegów na pewno przyniesie znaczną poprawę, zwłaszcza jeśli zostanie wykonana w początkowej fazie powstawania rumienią i będzie systematycznie powtarzana.

Zabieg wyciszający dla skóry wrażliwej - naczyniowej

SONOFOREZA

Za pomocą urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe, podobnie jak w przypadku jontoforezy, wprowadzane są w głąb skóry substancje - w tym przypadku mogą to być również substancje niepolarne i nierozpuszczalne w wodzie (lipidy, witaminy itd.)

Głębokość wnikania zależy od częstotliwości ultradźwięków ich mocy i czasu oddziaływania. Przy częstotliwości 1 MHz jest większa niż przy 3 MHz. Optymalna dla zabiegów kosmetycznych moc wynosi 0,8 do 1,0 W/cm2. Czas zależny jest od wielkości powierzchni na jaką oddziałujemy (średnio od 5 minut przy małych powierzchniach do 30 przy dużych).

Efekt zabiegu zależny jest tak jak w przypadku jontoforezy od użytego do zabiegu preparatu ale również od wpływu samych ultradźwięków na tkanki skórne. Obejmuje ono takie reakcje jak wzrost przepuszczalności błon komórkowych, aktywacja metabolizmu komórkowego, zwiększone oddychanie komórkowe.Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry jak mikromasaż o charakterze biostymulującym. Poprawie ulega mikrocyrkulacja i przepływ limfy, podwyższa się poziom pH zakwaszonych tkanek. Fibroblasty zostają pobudzone do biosyntezy kolagenu, elastyny.

Zabieg kojący, łagodzący podrażnienia; delikatnie rozjaśnia i redukuje wolne rodniki

 

 

Wskazania do zabiegów w przypadku kosmetyki są podobne jak przy jonoforezie. Są to miedzy innymi: trądzik, podrażnienia, rozszerzone naczynia włosowate, przebarwienia, starzejąca się skóra, mało elastyczna i inne.© Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce