Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznej 

EKSFOLIACJA AHA

 

Regulują proces odnowy komórkowej i powodują łatwiejsze złuszczanie się komórek warstwy rogowej naskórka dzięki temu, że rozluźniają połączenia międzykomórkowe.

 

Usunięcie warstwy zbędnych, martwych i zrogowaciałych komórek, odsłania nowe, zdrowe komórki, dzięki czemu  poprawia się struktura i koloryt skóry. Cera nabiera delikatności, blasku, jędrności i miękkości.

 

Znacznie wygładzają naskórek oraz zwiększają skuteczność stosowanych po nich preparatów pielęgnacyjnych. Skóra przygotowana kwasami lepiej absorbuje składniki aktywne zawarte w kremach.

 

Zapewniają lepsze nawodnienie skóry, ponadto stosowane w większych stężeniach mają dodatkowo wpływ na skórę właściwą przyczyniając się do poprawy produkcji kolagenu i elastyny - odnosi się to do kwasów AHA.

 

Odblokowują pory zapobiegając w ten sposób tworzeniu ognisk zapalnych skóry czyli wszelkiego rodzaju wyprysków oraz działają antybakteryjnie - dotyczy to kwasów BHA.

 

Poprawiają kondycję i wygląd zgrubiałej i suchej skóry zniszczonej np. w efekcie nadmiernego opalania, palenia lub w wyniku nieprawidłowego wzrostu komórek.

 

Są pomocne w przypadku przebarwień i niewielkich blizn potrądzikowych.

 

Spłycają drobne zmarszczki powierzchniowe i poprawiają elastyczność skóry.

 

Preparaty z kwasami polecane są nie tylko do twarzy, ale i do całego ciała. Ich stosowanie jest bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku zrogowaciałych i przesuszonych partii ciała jak: łokcie, kolana czy stopy. Balsamy z kwasami zapobiegają wrastaniu delikatnych i cienkich włosów odrastających po depilacji. Poleca się również preparaty z wysokimi stężeniami kwasów AHA (conajmniej 20 %) jako kurację rozjaśniającą rozstępy na ciele.

 

CENNIK

Złuszczanie kwasem glikolowym 100 zł
Złuszczanie kwasem migdałowym 90 zł

 © Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce