Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznej Guna®-Collagen - kuracja przeciwzmarszczkowa

Ampułki kosmetyczne zawierają sterylny roztwór kolagenu do kuracji przeciwzmarszczkowej, wytworzone zgodnie z wymogami GMP.
Guna®-Collagen jest ekstraktem kolagenu zwierzęcego. Struktura białkowa ekstraktu kolagenu zwierzęcego, (który jest białkiem obcego pochodzenia dla organizmu człowieka), działa bezpośrednio w obrębie tkanek docelowych na dwa sposoby.

Odpowiednio spreparowany ekstrakt kolagenu wyzwala odpowiedź systemu immunologicznego, oraz wybranych tkanek. W związku z tym promuje neo-syntezę autologicznego kolagenu. Użycie ekstraktu kolagenu powoduje lokalne „mikrozapalne” procesy, które są wystarczające do „pobudzenia” funkcjonowania macierzy tkanki łącznej.

Działanie kolagenu jest również częściowo odżywcze: jego białka i inne składniki w nim zawarte, są substratami w reakcjach enzymatycznych syntezy protein.

Z jednej strony, mechanizm immunologiczny Guna®-Collagen wyzwala funkcje utraty włókienek tkanki łącznej poprzez subkliniczy mechanizm procesu zapalnego, z drugiej wywołuje troficze
działanie poprzez stymulację fibroblastów do wydzielania autologicznego kolagenu.

Ostatecznie, innowacyjny charakter Guna®-Collagen zawiera sie w podwójnym działaniu: zarówno suplementacji, jak i biostymulacji produkcji autologicznego kolagenu.

MD-TISSUE  kolagen

MD-TISSUE jest nowym produktem z linii Medical Devices opracowanym przez GUNA aby pomóc zarówno kobietom jak i mężczyznom wyglądać młodziej, nawilżyć dojrzałą skórę i zredukować pojawiające się zmarszczki czy inne objawy starzenia się skóry.

Kolagen jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej a jego intoksykacja oraz zanik, powodujący wiotkość są głównymi przyczynami starzenia się tkanek.

Z wiekiem naskórek staje się cieńszy a w konsekwencji zmniejsza się bariera, która chroni skórę przed utratą wilgotności i przesuszeniem. Liczba komórek naskórka zmniejsza się o około 10% każdego roku, co uniemożliwia naprawę i regenerację skóry.

Efekty starzenia się skóry są znaczące: nie tylko powodują, że warstwa skóry staje się cieńsza, włókna elastynowe, które przyczyniają się jej elastyczności ulegają zniszczeniu. Te zmiany w tkankach podstawowych skóry powodują zmarszczki i zwiotczenie.

Zmarszczki są również powodowane przez marszczenie brwi, starzenie, uszkodzenia słoneczne, palenie papierosów, słabe nawilżenie, zanieczyszczenie środowiska i wiele innych czynników. Skóra starzeje się na całym ciele ale najbardziej widoczne jest to w miejscach intensywnej ekspozycji na słońce. Uszkodzenia powodowane przez słońce określane mianem fotozależnego starzenia się skóry obejmują wysuszenie, zwiotczenie, rozluźnienie struktury, zmarszczki. Ilość zmarszczek pojawiających się na skórze na obszarach poddawanych ekspozycji na słońce jest większa: szczególnie na twarzy, szyi, wierzchach dłoni, ramionach.

Opierając się na wiedzy o fizjologicznych procesach starzenia się skóry, Guna Laboratories stworzyło MD-TISSUE aby zapewnić innowacyjny sposób na przywrócenie skórze właściwego poziomu nawilżenia i zmniejszone w efekcie pojawianie się zmarszczek i innych oznak starzenia. Stosowanie tego innowacyjnego preparatu hamuje procesy fizjologicznego starzenia tkanki łącznej i działa jak bariera przeciw wolnym rodnikom. Głównym składnikiem MD-TISSUE jest kolagen, który wspiera i podtrzymuje procesy odtwarzania naturalnych włókien kolagenowych macierzy tkanki łącznej.© Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce