Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznejBezigłowa Mezoterapia NNM (No Needle Mesotherapy) to nieinwazyjny medyczny system do zwalczania cellulitu i redukcji zmarszczek.

Bezigłowa Mezoterapia NNM jest nowoczesną alternatywą do klasycznej mezoterapii. W Bezigłowej Mezoterapii wykorzystywane są specjalne krótkie impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Bezigłowa Mezoterapia NNM bazuje na nowej technice, zwanej Aquaforezą, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne, mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi.
Proces Aquaforezy wykorzystuje synergiczny efekt stymulacji laserowej, wpływu aktywnych substancji na tkankę głęboką, tonizacji mięśni oraz stymulacji limfatycznej. Każda sesja zabiegowa trwa około 30 minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Pierwsze wyraźne korzyści można zaobserwować już po 5 lub 6 sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia nasilenia cellulitu bądź zmarszczek. AquaforezaTM jest metodą bardzo przyjazną dla pacjentek i nie odczuwają one żadnego dyskomfortu podczas zabiegów. Parametry terapii dostosowuje się płynnie do progu odczuwania pacjentki, a intensywność terapii można regulować tak, aby pacjentka nie odczuwała dyskomfortu. Po zakończeniu zabiegu pacjentka może natychmiast wrócić do normalnych czynności. W pierwszej części serii zabiegów zaleca się zaplanowanie kilku wizyt w krótszym odstępie czasowym, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Terapia przeciwcellulitowa
Metoda Bezigłowej Mezoterapii NNM bazuje na nowej technice o nazwie Aquaforeza, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają skutecznie reaktywować w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne mające wpływ na rozwój cellulitu. Procesy te obejmują mikrocyrkulację, drenaż limfatyczny i polepszenie przepływu krwi. Specjalnie opracowane środki o działaniu miejscowym zmieszane z przewodzącym żelem tworzą substancje aktywne o silnym działaniu nawilżającym, przeciwutleniającym i stymulującym metabolizm.


Aquaforeza sprawia, że substancje te są równomiernie rozprowadzane w leczonych tkankach.
Każda sesja terapeutyczna trwa około 30 minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Wyraźne korzyści można zaobserwować już po 5 lub 6 sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia nasilenia cellulitu.


                       Przed zabiegiem                                                             Po zabiegu

 

 

Bezigłowa Mezoterapia NNM - terapia przeciwzmarszczkowa
Pojawianie się zmarszczek to naturalny aspekt starzenia. W jego wyniku dochodzi do pogorszenia nawodnienia skóry i zmniejszenia produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Jednym z ważnych czynników jest również występowanie wolnych rodników. Ogólnie ujmując, zjawiska tego nie można zahamować, lecz jego przebieg daje się znacznie spowolnić. Jedyną skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest poprawa odżywienia skóry właściwej.

Troska o nasz wygląd jest dla nas wszystkich wyzwaniem. Wpływ słońca, skażenie środowiska i dieta daleka od ideału może w dramatyczny sposób wpływać na to jak wyglądamy i jak się czujemy.
Właśnie dlatego powstał system do Bezigłowej Mezoterapii NNM wykorzystujący unikalną metodę AquaforezyTM do odmładzania skóry i redukcji zmarszczek. System został opracowany z myślą o regeneracji skóry i jej naprawie.
Zewnętrzna warstwa ochronna skóry - warstwa rogowa - jest nieprzenikalną barierą, która ma chronić nas przed czynnikami zewnętrznymi. Środki o działaniu miejscowym nie mogą przez nią samodzielnie przenikać, tak więc ich skuteczność jest ograniczona.

Przy zabiegu Bezigłowej Mezoterapii NNM przez skórę pacjentki pokrytą żelem przewodzącym, który zawiera substancje aktywne eliminujące zmiany wywołane starzeniem, przenikają impulsy elektryczne złożonego kształtu.
Kombinacja trzech form impulsów elektrycznych "wtłacza" składniki substancji aktywnych zawartych w żelu w głąb tkanek, gdzie wpływają one efektywnie na procesy naprawcze w skórze.

Jak to działa?
Skóra posiada szereg "wejść", które pozwalają na przenikanie pewnych substancji w głąb: są to mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe. Jednak "wejścia" te są nierównomiernie rozłożone na powierzchni skóry i ogólnie rzecz biorąc, zbyt małe, aby umożliwić wchłanianie substancji.
Impulsy elektryczne o specjalnym kształcie krzywej stosowane w pierwszej fazie Bezigłowej Mezoterapii NNM rozszerzają te niewielkie otwory umożliwiając transport substancji aktywnych w głąb skóry. Składniki substancji aktywnych mają silne działanie przeciwutleniające, odżywiające, regenerujące i nawilżające warstwę mezodermalną skóry.

To oczywiście tylko część terapii. Kolejne impulsy elektryczne o innym kształcie oddziałują na drenaż limfatyczny toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, który wpływa na naturalne zdolności naprawcze skóry. Ponadto impulsy te poprawiają przepływ krwi, co ma podstawowe znaczenie dla wytwarzania kolagenu podtrzymującego gładką powierzchnię skóry i nadającego jej elastyczność.

Bezigłowa Mezoterapia NNM sięga do podłoża procesów związanych ze starzeniem się skóry. Aquaforeza wywołuje głębokie nawodnienie skóry, polepsza jej elastyczność, stymuluje układ limfatyczny i zapewnia długotrwały efekt poprawy jędrności skóry.

Substancje Aktywne i żel do Aquaforezy zawierają duże ilości składników nawilżających, przeciwutleniaczy, DL-Pantenol, immunostymulanty oraz naturalne wyciągi roślinne. AquaforezaTM jest metodą umożliwiającą głęboką penetrację tkanki przez składniki zawarte w "koktajlu" substancji aktywnych. Synergia specjalnych impulsów elektrycznych Aquaforezy i efektywnie dostarczanego "koktajlu" substancji aktywnych przynosi maksymalny możliwy do uzyskania efekt.


Efekty stosowania Bezigłowej Mezoterapii


 

 

 

Przeciwwskazania
Mezoterapia bezigłowa bazuje na elektro- i laseroterapii w związku z tym niezalecane jest wykonywanie zabiegów w niżej wymienionych przypadkach:

menstruacja ciąża karmienie piersią epilepsja nadwrażliwość skóry stany zapalne skóry choroby żył choroby serca, rozrusznik serca metalowe elementy w ciele nowotwory złośliwe choroby tarczycy stwardnienie rozsiane
 © Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce