Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznej



Jak powstają rozszerzone naczynka?

Rozszerzone naczynka powstają, gdy naczynia włosowate mają delikatne ścianki, tak kruche, że nie wytrzymują ciśnienia krwi i... zaczynają pękać. W konsekwencji dochodzi do pojawiania się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania. Mogą przyczynić się do powstania trądziku różowatego. Na powstawanie teleangiektazji czyli właśnie rozszerzonych naczyń krwionośnych, najbardziej narażona jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa, o płytkim unaczynieniu.

Znana elektrokoagulacja i nowoczesny IPL

Elektrkoagulacja to zabieg zamykania naczynek za pomocą prądu wielkiej częstotliwości. Specjalną elektrodą dotyka się każdego naczynka, powodując jego zamknięcie.

Elektrokoagulacja to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania naczynek na twarzy i górnej części ciała.

To metoda szybka, bezkrwawa, mało bolesna i bardzo skuteczna. Nie prowadzi do uszkodzenia wierzchnich warstw skóry. Skóra po zabiegu jest lekko podrażniona i zaczerwieniona, jednak proces gojenia jest dość krótki i w zależności od wrażliwości skóry trwa od jednego do kilku dni.Warto jednak podkreślić, że zabiegi zamykania naczynek krwionośnych dają najlepsze efekty we wczesnym etapie poszerzenia naczyń.

  

  

Proponujemy również zabiegi IPL dające najskuteczniejsze i długotrwałe rezultaty w leczeniu łagodnych zmian naczyniowych. System IPL wybiórczo ogrzewa i niszczy rozszerzone naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry. Dzięki nowoczesnej technologii można usuwać skomplikowane i splecione sieci dużych naczyń i sieci niewielkich kapilar z bardzo dużą dokładnością, eliminując niechciane naczynka i oszczędzając przyległe zdrowe żyły. IPL czyli źródło intensywnego pulsującego światła o różnej długości fali, kieruje wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają. Zabieg nie niesie ryzyka powikłań i infekcji. Zabiegi są prawie bezbolesne (odczuwa się tylko lekkie pieczenie). Skóry nie trzeba nacinać ani nakłuwać, nie ma ryzyka blizn. Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który znika w ciągu kilku godzin lub dni.Po zabiegu obowiązkowe jest stosowanie pełnej ochrony przeciwsłonecznej oraz specjalistycznego preparatu wspomagającego gojenie.    

PROFILAKTYKA

Leczenie cer naczynkowych i trądzika różowatego to w znacznej mierze profilaktyka. Tak więc przede wszystkim unikanie czynników sprzyjających powstawaniu zmian naczyniowych.

Czynniki te to:

  • niskie/wysokie temperatury (gwałtowne zmiany) – kremy ochronne
  • czynniki atmosferyczne (wiatr, słońce, mróz)
  • suche klimatyzowane pomieszczenia – dbanie o nawilżenie skóry
  • gorące, pikantne potrawy oraz napoje
  • nikotyna
  • zadymione pomieszczenia
  • alkohol
  • stres
  • stosowanie peelingów ziarnistych
  • wskazane jest zażywanie witamin C, PP, B2, rutinoscorbinu oraz innych preparatów działających wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych

Zamykanie popękanych naczyń krwionośnych jest też sposobem na rozwiązanie tego estetycznego problemu.



© Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce