Studio kosmetyki kompleksowej i odnowy biologicznejW naszym Salonie korzystamy z najnowocześniejszego,
profesjonalnego urządzenia

IPL + RF Laser E-light

FOTOEPILACJA polega na uszkodzeniu macierzy włosa (absorbcja energii przez melaninę- barwnik). Jednak nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania ( od 3 do 8 tygodni)- po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa. W większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia (ok. 80% klientów potrzebuje między 4 a 8zabiegów- zależnie od części ciała, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów, po serii zabiegów ok. 80%-90%. Również przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, pęsetą itp(włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu) wydłużają serie. Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie)

FOTOODMŁADZANIE

Intensywne światło IPL bez uszkadzania skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez hemoglobinę (rozszerzone naczynia, rumień) lub melaninę (przebarwienia). Światło IPL pobudza komórki wskutek czego skóra rozpoczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają drobne zmarszczki. Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia. Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który w sposób kompleksowy w znacznym stopniu redukuje lub całkowicie usuwa problemy. W naszym gabinecie zabieg fotoodmładzania wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego systemu VPL.

Przebarwienia to zaburzenia barwnikowe powstające na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze lub nierównomiernemu jej rozłożeniu. Najlepsze efekty w usuwaniu przebarwień uzyskuje się w przypadku terapii skojarzeniowej polegającej na łączeniu różnych metod: kremów ograniczających pigmentacje, mikrodermabrazji, mezoterapiI i zabiegów laserowych. Terapię laserową wykorzystuje się szczególnie w przypadku zmian barwnikowych umiejscowionych w skórze właściwej ponieważ ten typ zmian nie udaje się usunąć żadnymi innymi metodami stosowanymi zewnętrznie. Metoda ta jest wykorzystywana w przypadku najbardziej opornych przebarwień.

Przyczyny powstawania przebarwień

 • doustna antykoncepcja
 • leki i zioła światłouczulając
 • okres menopauzy
 • choroby wątroby
 • ciąża
 • zaburzenia pracy tarczycy, nadnerczy

W trakcie wykonywania zabiegu światło wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Po zabiegu zmiana barwnikowa ulega ściemnieniu a następnie stopniowemu złuszczeniu i zanikowi. Najlepsze efekty uzyskuje po serii od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.

LECZENIE TRĄDZIKU

Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych/ Niszczy szybko namnażające się bakterie beztlenowe odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie lasera można porównać do antybiotyku. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe ogranicza produkcję serum, zmniejszając do nich  dopływ krwi . Pacjenci cierpiący na trądzik odczuwają znaczną poprawę stanu swojej skóry. Standardowa terapia polega na serii 3-5 zabiegów. Każdy zabieg wykonuje się co 3-4 tygodnie i trwa 10-20 minut. Wyraźne efekty widoczne są po zakończeniu terapii. Zabiegi naświetlania nie są obciążone żadnymi objawami ubocznymi, nie mają negatywnego wpływu na skórę i sposób życia pacjentów. Terapia laserem jest skuteczna w leczeniu trą

ZAMYKANIE NACZYNEK

Zabiegi zamykania naczynek wykonujemy dwoma metodami : IPL(fototermoliza) oraz elektrokoagulacji. Często zdarza się ,że dla najlepszych efektów trzeba połączyć obie metody. 

ZAMYKANIE NACZYNEK IPL + RF Laser E-light 

Teleangiektazje (potocznie pajączki) są małymi żyłami (fioletowe albo czerwone) rozciągającymi się jak pajęczyna pod skórą. Kontakt ze słońcem i opalanie w solarium oraz wystawianie skóry na mroźne powietrze może przyczynić się do rozszerzenia zmian, zwłaszcza tych umiejscowionych na twarzy. 

Najnowocześniejsza technika, którą stosujemy w Studio Sekret dostarcza bezinwazyjne, delikatne możliwości leczenia teleangiektazji.Proponujemy zabiegi IPL dające najskuteczniejsze i długotrwałe rezultaty w leczeniu łagodnych zmian naczyniowych. System IPL wybiórczo ogrzewa i niszczy rozszerzone naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry. Dzięki nowoczesnej technologii można usuwać skomplikowane i splecione sieci dużych naczyń i sieci niewielkich kapilar z bardzo dużą dokładnością, eliminując niechciane naczynka i oszczędzając przyległe zdrowe żyły. 

IPL (źródło intensywnego pulsującego światła o różnej długości fali) kieruje wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obrębie danej tkanki.

Ten proces nazywany jest fototermolizą (kontrolowane oparzenie).

Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, przez co zanikają

PRZECIWWSKAZANIA do zabiegów IPL + RF Laser E-light 

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Nowotwór
 • Opalenizna (około 4-8 tygodni po ekspozycji na UV)
 • Samoopalacze (przestać używać 2 tyg. przed)
 • Stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem
 • Stosowanie leków światłouczulających (sulfonamidy, retinoidy , tetracykliny)
 • Epilepsja
 • Przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające 2-3 tyg przed zabiegiem)
 • Ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
 • Łuszczyca i Liszaj płaski
 • Opryszczka aktywna
 • Przyjmowanie witaminy A i E (przestać używać 5 dni przed zabiegiem naświetlania)
 • Peeling (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
 • Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
 • Skłonność do bliznowacenia (koloidy) i przebarwień
 • Fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy)
 • Cukrzyca
 • Uczulenia posłoneczne
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi (przyjmowane antykoagulanty czyli leki przeciwkrzepliwe)

NIE MOŻNA SIĘ OPALAĆ SIĘ PRZED ZABIEGIEM I MIĘDZY ZABIEGAMI!

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL + RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

  

 
 
 © Copyright 2009 by Studio Sekret. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: strony www kielce